01. 07 2017 09:40 | trinity

Žandár vo výslužbe

Cruchot a jeho neopakovateľný tím oprášia – nielen z nekonečnej nudy a nostalgie - svoje uniformy a vrátia sa do akcie! :-)

Žandár vo výslužbe
Žandár vo výslužbe Foto: SNC

(Le gendarme en balade, Komédia, 96', Fr./Tal., 1970, Stereo, HD)
Réžia: Jean Girault
Hrajú: Louis de Funès, Jean Lefebvre, Guy Grosso, Michel Modo, Nicole Vervil, France Rumilly, Yves Vincent, Christian Marin, Claude Gensac, Michel Galabru, Sara Franchetti, Ugo Fangareggi, Christor Georgiadis, Christine Reynolds, René Berthier


Predstava, že musia voľky-nevoľky odísť do núteného (ne)zaslúženého dôchodku, svojráznemu Ludovicovi Curchotovi (Louis de Funès) a jeho mužom vôbec nevonia... Oni a výslužba? To skrátka nejako nejde dokopy! Preto asi veľmi neprekvapí, keď sa už po veľmi krátkom čase na smrť unudený Cruchot, ktorý si dlhú chvíľu kráti akurát tak trápením dosť otravného a slizkého sluhu svojej šarmantnej manželky Joséphy (Claude Gensac), rozhodne spolu so svojím neopakovateľným tímom vytiahnuť prachom zapadnuté uniformy a znovu sa pustiť do akcie – samozrejme tajne! Vlastne... To všetko vzíde nielen z nudy a nostalgie, ale viac-menej z nutnosti, pretože Fougasse (Jean Lefebvre), jeden z Cruchotových mužov, stratí za zvláštnych okolností pamäť – a jeho súpútníci sa rozhodnú mu všetky nezabudnuteľné zážitky v malebnom Saint Tropez – dopravnými kontrolami počnúc a atypickým prenasledovaním miestnych naháčov končiac! Nuž a to, že svojich výrazne mladších a akčnejších nástupcov tým totálne zosmiešnia... Je len príjemný bonus! :-)

Sledujte v nedeľu, 23. júla, o 20.15 – alebo v repríze v pondelok, 24. júla, o 3.15 a 14.05!

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.