Posledný kráľ severu

01. 12 2018 07:00 | trinity
Posledný kráľ severu
Posledný kráľ severu Foto: Film Europe

Krajina snehu a ľadu prišla o svojho kráľa... Iba dvojica neohrozených bojovníkov môže ochrániť skutočného dediča trónu!

(Birkebeinerne, resp. The Last King, Dobrodružný film, 96', Nór./Dán./Švéd., 2016, Stereo, HD)
Réžia: Nils Gaup
Hrajú: Jakob Oftebro, Kristofer Hivju, Ane Ulimoen Øverli, Nikolaj Lie Kaas, Pål Sverre Hagen, Åsmund Brede Eike, Thorbjørn Harr, Thea Sofie Loch Næss, Jeppe Beck Laursen, Fridtjov Såheim, Jonathan Oskar Dahlgren, Benjamin Helstad


Nórsko na začiatku trinásteho storočia je temer úplne rozvrátené v dôsledku zničujúcej občianskej vojny, v ktorej ešte donedávna temer bezvýznamný vplyv cirkvi medzičasom nezanedbateľne narástol, a preto každým dňom o čosi odvážnejšie siaha po moci. V týchto neľahkých časoch čelí dvojica hrdých bojovníkov obrovskej výzve, keď im zomierajúci panovník Håkon (Benjamin Helstad), otrávený rukou zradcu, zverí to najvzácnejšie, čo má – svojho malého nemanželského syna Håkona Håkonssona (Jonathan Oskar Dahlgren), jediného právoplatného následníka trónu! Pre Skjervalda (Jakob Oftebro) a Torsteina (Kristofer Hivju), o ktorých je reč, to znamená začiatok dramatického úteku krížom cez nehostinnú nórsku hornatú krajinu, od ktorého úspechu či neúspechu závisí nielen osud a budúcnosť posledného žijúceho člena mocnej dynastie, ktorá jeho smrťou vymrie po meči, ale i celého kráľovstva!

Sledujte v pondelok, 17. decembra, o 20.15!

 

Komentáre ( 0)