Divoký Django

08. 09 2018 08:20 | trinity
Divoký Django
Divoký Django

Život, sloboda a túžba po pomste... Sudičky ich vložili do vienka každému - a beda tomu, kto vám právo na ne chce odoprieť!

(Django Unchained, Dobrodružný film, 159', USA, 2012, Stereo, HD)
Réžia: Quentin Tarantino
Hrajú: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen, Dana Gourrier, Nichole Galicia, Laura Cayouette, Ato Essandoh, Sammi Rotibi, Clay Donahue Fontenot, M.C. Gainey, Cooper Huckabee, Doc Duhame


Napätie medzi Severom a Juhom je čoraz boľavejšie a hmatateľnejšie, no občianska vojna, ktorá sa nezmazateľne zapísala do dejín dnešných Spojených štátov amerických i sveta je zatiaľ v nedohľadne... Otrok Django (Jamie Foxx), ktorého brutálne poznačila minulosť u jeho mimoriadne krutých a zvlčilých predošlých majiteľov, je jediný človek na tejto prekliatej neľudskej planéte, kto môže svojrázneho lovca ľudí Dr. Kinga Schultza (Christoph Waltz) spoľahlivo doviesť do cieľa – čo v preklade znamená na stopu vyšinutých bratov Brittleovcov (M.C. Gainey, Cooper Huckabee a Doc Duhame), ktorých cesta životom je doslova vydláždená mŕtvolami... Djangovu pomoc si dosť neortodoxne zmýšľajúci i konajúci Schultz poistí jednoduchým sľubom – ak Brittleovcov dostanú, či už živých alebo mŕtvych, daruje mu slobodu! A svoj sľub skutočne dodrží, čo však prekvapivo neznamená, že sa jeho a Djangove cesty zrazu rozídu. Práve naopak – od toho momentu spolu poľujú na najhľadanejších zločincov Juhu! Popri zdokonaľovaní svojich bojovných schopností však Django nestráca z očí svoj najdôležitejší cieľ - chce totiž nájsť a zachrániť svoju osudovú lásku, krásnu Broomhildu (Kerry Washington), o ktorú ho pred mnohými rokmi pripravil mimoriadne neľudský obchodník s ľuďmi. Pátranie po milovanej žene napokon Djanga a jeho medzičasom už nielen spoločníka, ale i dobrého priateľa Schultza napokon zavedie k bezcitnému a nemilosrdnému Calvinovi Candiemu (Leonardo DiCaprio), majiteľovi legendárnej plantáže s dosť nepatričným názvom Candyland – miesta, kde pre jeho potešenie krutý Ace (James Remar) „trénuje“ otrokov na súboje na život a na smrť...!

Sledujte v piatok, 28. septembra, o 22.35 – alebo v repríze v nedeľu, 30. septembra, o 2.25!

 

Komentáre ( 0)