Knight Rider: Legenda sa vracia

22. 12 2018 06:15 | trinity
Knight Rider: Legenda sa vracia
Knight Rider: Legenda sa vracia Foto: NBC Universal/TV Dajto

Najslávnejšie auto sveta je späť - rýchlejšie, neohrozenejšie, nadupanejšie... A s novým partnerom!

(Knight Rider, Akčný seriál, USA, 17. február 2008 – 4. marec 2009, Stereo, HD)
Hrajú: Justin Bruening, Deanna Russo, Bruce Davison, Sydney Tamiia Poitier, Yancey Arias, Paul Campbell, Smith Cho


Sobota a nedeľa o 13.55 (Od 12. januára.)
Život amerického vojnového veterána Mikea Traceura (Justin Bruening), ktorý má za sebou pár drsných nasadení v zámorí Iraku, sa zvrtne naozaj nečakaným smerom krátko po návrate domov. So žiadosťou o pomoc ho totiž navštívi jeho krásna bývalá snúbenica Sarah (Deanna Russo), ktorej neznámi útočníci uniesli otca, geniálneho vynálezcu Charlesa Graimana (Bruce Davison). Vedca, ktorého najúžasnejším výtvorom bezpochyby je... Výnimočné hovoriace auto menom KITT, schopné samostatnej akcie i dych vyrážajúcej transformácie karosérie!

Hoci sa Mike ani nesnaží predstierať, že vôbec nie je nadšený z opätovného stretnutia so Sarah a rozhodne sa nehrnie riešiť jej problémy, keďže má vyše hlavy tých vlastných, veľmi rýchlo zmení názor. Do istej miery aj vďaka KITTovi. A tak asi veľmi neprekvapí, že keď všetko prebehne tak, ako má, súhlasí s prácou pre spoločnosť, ktorej meno kedysi nosil jeho otec (David Hasselhoff) a ktoré sa po svojej z nevyhnutnosti fingovanej smrti rozhodne prijať i on sám - Knight Industries...

Aj skvelý tím, akým Mike a KITT - ale tiež Mike, Sarah a KITT - bez debaty, však potrebuje pomoc a kryť chrbát. Nuž a presne pre tieto prípady tu sú agenti FBI Carrie Rivaiová (Sydney Tamiia Poitier) a Alex Torres (Yancey Arias) a šprti Billy (Paul Campbell) a Zoe (Smith Cho)!


Kto je kto
Michael Knight (Justin Bruening)

Knight Rider: Legenda sa vracia - Michael
Foto: NBC Universal
 
Po návrate z vojnového pekla bol jeho život jednou veľkou, nikdy nekončiacou párty v meste hriechu Las Vegas. Poznáte to – ženy, autá, sladké ničnerobenie, ženy, hazard, alkohol a... Ach áno, ženy! :-) Ktovie, možno by to tak pokračovalo pokojne aj dodnes, keby na jeho dvere jedného dňa nezaklopala jeho niekdajšia veľká láska Sarah a nepožiadala ho o pomoc! Obaja totiž vedeli, že to, že sa po rokoch opäť vidia, je malý zázrak – a že to, že ho Sarah vyhľadala, hoci bol v tej chvíli určite ten úplne posledný, koho by chcela vidieť, znamená jediné... Že sa muselo stať niečo naozaj, naozaj zlé.

Sarah Graimanová (Deanna Russo)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Sarah
Foto: NBC Universal
 
Atraktívna mladá profesorka na prestížnej Stanfordskej univerzite zo všetkého najviac neznáša, keď sa ľudia viac ako o jej prácu zaujímajú o jej otca a jeho geniálne vynálezy. Niežeby otca nemala rada, hoci nezasvätení by vzhľadom na ich vzájomnú, v posledných rokoch v podstate neexistujúcu komunikáciu mohli nadobudnúť tento dojem, no nik rád nežije v tieni niekoho iného, a už vôbec nie partnera či rodiča. Sníva o tom, že jedného dňa pokorí Kilimandžáro, obopláva svet na jachte a prežije vášnivé chvíľky na pláži pri Pucciniho hudbe...

Charles Graiman (Bruce Davison)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Charles
Foto: NBC Universal
 
Zrejme to bol osud, že práve jeho únos a domnelá smrť dali všetky udalosti do pohybu. Inak by sa Michael a Sarah zrejme už nikdy viac nestretli, čo by bola rozhodne škoda, pretože či už s KITTom alebo bez neho... Sú aj po rokoch odlúčenia naozaj skvelo zohraný tím! Našťastie sa ukázalo sa, že Charlesov nápad najať si dvojníka nebol až taký šialený. Teda, samozrejme... Našťastie pre Charlesa, nie pre jeho dvojníka.

Carrie Rivaiová (Sydney Tamiia Poitier)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Carrie
Foto: NBC Universal
 
Atraktívna agentka FBI, má nielen brilantný mozog, ale dokonale ovláda i viacero bojových umení a temer strelnú, bodnú či sečnú každú zbraň, ktorú si len dokážete predstaviť. Zaujímajú ju len dva typy mužov... Tí, s ktorými dobrovoľne, alebo z nutnosti spolupracuje - a tí, ktorých má dostať za mreže! Preferuje totiž ženskú spoločnosť – a obzvlášť v súkromí. Rovnako ako Zoe zbožňuje surfovanie, v ktorom je naozaj, naozaj dobrá...

Alex Torres (Yancey Arias)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Alex
Foto: NBC Universal
 
Bývalý agent FBI a dlhoročný šéf spoločnosti Knight Industries patrí k hŕstke citovo naozaj chladných a až príliš racionálne zmýšľajúcich a konajúcich ľudí, ktorých rozhodne nechcete mať za nepriateľa – úspech tej-ktorej misie je preňho totiž vždy prvoradý a záleží mu na ňom oveľa viac, než na bezpečnosti a životoch jeho agentov KITT navyše po istom čase zistí, že za chýbajúce Mikeove spomienky z tajnej misie v Iraku môže práve Alex – a že je zjavne pripravený urobiť čokoľvek, aby si už nikdy nespomenul na to, čo zabudol.

Billy Morgan (Paul Campbell)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Billy
Foto: NBC Universal
 
Síce sympaťák, no zároveň tiež ukážkový šprt, ktorý sa najlepšie cíti v dôverne známom prostredí. Má doktoráty z aplikovanej i kvantovej fyziky, mechanického i elektrického inžinierstva, diskrétnej i aplikovanej matematiky a chémie. Zbiera komiksy, miluje sci-fi, počítačové hry a kultový britský televízny seriál Doctor Who.

Zoe Chaeová (Smith Cho)
Knight Rider: Legenda sa vracia - Zoe
Foto: NBC Universal
 
Hoci často pôsobí dosť naivne, ba až pribrzdene, v skutočnosti je veľmi inteligentná, plynulo ovláda deväť jazykov a je mimoriadne zdatná surfistka. Jej zmysel pre humor je, žiaľ, naozaj dosť, ehm... Povedzme, že špecifický. A obľúbeným cieľom jej poznámok a vtipov je jej kolega Billy!


Čo možno neviete
Seriál je voľným pokračovaním rovnomenného kultového akčného seriálu z osemdesiatych rokov, v ktorého hlavnej ľudskej úlohe ako Michael Knight zažiaril herec a spevák David Hasselhoff - a v automobilovej, ako KITT, zase nádherný čierny Pontiac Firebird Trans Am! :-)

Je to v poradí už druhé seriálové pokračovanie. Tým prvým bol seriál Team Knight Rider z roku 1997, v ktorom jednému z hovoriacich áut, modifikovanému Fordu Mustang menom Domino, prepožičala v origináli svoj hlas herečka Nia Vardalos, ktorú preslávila úloha Touly v skvelej komédii Moja grécka svadba!

Komentáre ( 0)