Green Lantern

15. 06 2019 06:40 | trinity
Green Lantern
Green Lantern Foto: Warner Bros.

Uctievači Zla, majte sa na pozore! V najjasnejší deň či v najtemnejšiu noc... Jeho zraku neunikne žiadne príkorie, krivda a bezprávie!

(Green Lantern, Akčný dobrodružný film, 110', USA, 2011, Stereo, HD)
Réžia: Martin Campbell
Hrajú: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Tim Robbins, Jay O. Sanders, Taika Waititi, Angela Bassett, Mike Doyle, Nick Jandl, Dylan James, Gattlin Griffith, Jon Tenney, Leanne Cochran, Temuera Morrison


V rovnako nekonečnom, ako tajomnom vesmíre už celé stáročia existuje malá, no mocná a úderná skupinka bojovníkov za pravdu, mier a spravodlivosť – medziplanetárna špeciálna jednotka Green Lantern. Každý z členov tohto jedinečného bratstva bojovníkov je viazaný prísahou urobiť všetko pre udržanie práva a poriadku v galaxii a všetci sú hrdými nositeľmi prsteňa, vďaka ktorému disponujú nadprirodzenou silou. Keď sa však jedného dňa na scéne objaví nový, príliš mocný a nebezpečný protivník menom Parallax, ktorému sa podarí významne narušiť rovnováhu síl vo vesmíre, osud všetkých členov bratstva, ale i našej domovskej planéty Zem, sa nečakane ocitne v rukách najmladšieho a najneskúsenejšieho regrúta Hala Jordana (Ryan Reynolds) – historicky prvého človeka, ktorého medzi seba bojovníci prijali. Situácia je to o to ťažšia, že sebavedomý Hal je síce testovací pilot s darom od Boha a srdcom na pravom mieste, no jeho noví spolubojovníci, žiaľ, o ľudstve ako takom príliš dobrú mienku nemajú – v neposlednom rade najmä preto, že ľudia s využívaním nekonečných možností už spomínaných prsteňov nemajú absolútne žiadne skúsenosti! No či sa im to páči alebo nie, Hal je zjavne práve onen povestný chýbajúci kúsok skladačky, pretože ostatných členov jednotky vysoko predčí nielen svojou zaťatou vytrvalosťou a silou vôle, ale aj dôležitým aspektom, ktorý im chýba – svojou ľudskosťou! Vďaka podpore svojej šarmantnej kolegyne Carol Ferrisovej (Blake Lively), ktorú pozná - a ľúbi – v podstate už od škôlky, by tak Hal mohol v boji s Parallaxom zohrať kľúčovú rolu, ak... Ak sa mu podarí v rekordne krátkom čase naučiť sa používať svoje nové schopnosti a nájsť vo svojom srdci dostatok odvahy na prekonanie svojho najväčšieho strachu! A potom... Len potom... Sa z neho možno dokonca stane najvýznamnejší a najmocnejší Green Lantern všetkých čias...!

Sledujte v piatok, 5. júla, o 20.15!

Komentáre ( 0)