Rallye smrti

08. 09 2018 07:30 | trinity
Rallye smrti
Rallye smrti Foto: Universal Pictures

Pripravte sa na nepredstaviteľnú, doslova vražednú jazdu, na ktorej konci ostane jediný víť... Jediný nažive!

(Death Race, Akčný film, 101', USA, 2008, Stereo, HD)
Réžia: Paul W.S. Anderson
Hrajú: Jason Statham, Joan Allen, Ian McShane, Tyrese Gibson, Natalie Martinez, Max Ryan, Jason Clarke, Fred Koehler, Jacob Vargas, Justin Mader, Robert LaSardo, Robin Shou, Benz Antoine, Danny Blanco Hall, Christian Paul


Najväčšou a súčasne najkrutejšou zábavkou vo svete blízkej budúcnosti je Rallye smrti – drsné automobilové preteky, ktoré prostredníctvom platených internetových stránok sleduje množstvo oveľa viac adrenalínových nadšencov ako Nascar, Formulu 1 či obligátny Superbowl! V špeciálne upravených cestných koráboch rôzneho druhu bojujú väzenskí gladiátori na nemenej špeciálnom vražednom okruhu tri dni o víťazstvo, slobodu a... O prežitie. Pravidlá by ani nemohli byť jednoduchšie – žiadne totiž neexistujú! Keď jedného dňa za mrežami skončí viacnásobný šampión z reálneho sveta Jensen Ames (Jason Statham), nespravodlivo odsúdený za vraždu jeho milovanej manželky, ktorú nespáchal, bezcharakterná riaditeľka väznice Hennesseyová (Joan Allen) mu dá ultimátum – buď sa na jej príkaz zúčastní Rallye smrti, alebo zhnije vo svojej cele! Jensen v podstate nemá na výber, pretože ak by účasť v pretekoch odmietol, nikdy sa nedozvie, kde po jeho zatknutí a uväznení skončila jeho malá dcérka, a tak sa, ukrytý po maskou legendárneho pretekára prezývaného Frankenstein a podporovaný svojráznym tímom mechanikov a krásnou temperamentnou spolujazdkyňou Case (Natalie Martinez), posadí do pancierovaného Mustanga, ktorý má pod kapotou okrem množstva koní aj samopal a je navyše vyzbrojený aj ďalšími tajnými zbraňami, ako napríklad hustý oslepujúci dym, riadne šmykľavý olej či ostré kovové tŕne na zničenie protivníkových pneumatík. V aréne smrti väzenského ostrova Terminal Island sa začína vražedná hra, v ktorej nepriateľ nestriehne len za najbližšou zatáčkou - a na konci ktorej ostane len jediný víť... Jediný nažive!


Čo možno neviete
Verte tomu alebo nie, film je voľným remakom B-čkovej akčnej sci-fi klasiky Cesta gladiátorov 2000 (Death Race 2000) z roku 1975, v ktorej si zahrali David Carradine a Sylvester Stallone.

Sledujte v utorok, 25. septembra, o 22.25!

Komentáre ( 0)