Hnev Titanov

03. 11 2018 07:10 | trinity
Hnev Titanov
Hnev Titanov Foto: Warner Bros.

Olympu hrozí zánik, no rovnako aj obyčajným smrteľníkom, ktorí sa k bohom prestali modliť. Zachrániť ich môže len zázrak a... Perzeus.

(Wrath of the Titans, Akčný dobrodružný film, 96', USA/Špan., 2012, Stereo, HD)
Réžia: Jonathan Liebesman
Hrajú: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Édgar Ramírez, Toby Kebbell, Rosamund Pike, Bill Nighy, Danny Huston, John Bell, Lily James, Alejandro Naranjo, Freddy Drabble, Kathryn Carpenter, Matt Milne, Kett Turton


Odkedy hrdinský poloboh Perzeus (Sam Worthington), syn vládcu Olympu Dia (Liam Neeson), zničil diabolského Krakena a zachránil svet pred zánikom, uplynulo už zopár rokov. Jeho život sa zmenil – po smrti milovanej ženy sa cielene vyhýba zbytočným rizikám a naplno sa venuje výchove svojho dnes už desaťročného syna Hélia (John Bell). Jeho pokojný, no možno tak trochu aj nudný rodinný život sa ocitne v ohrození, keď ho jedného dňa navštívi jeho božský otec a požiada ho o pomoc. Po tom, čo sa ľudia prestali modliť k bohom, totiž Zeus a ostatní obyvatelia Olympu, stratili svoju moc, takže už viac nie sú schopní udržať Titanov a otca všetkých Bohov Krona vo väzení v Tartare! Perseus sa ale nechce do ničoho podobného zapliesť, a tak pomôcť Diovi odmietne. Medzičasom sa ale situácia ešte viac vyhrotí, keď boh podsvetia Hádes (Ralph Fiennes) a boh vojny Ares (Édgar Ramírez), jeho zradný syn, uzavrú s Kronom dohodu – ten im výmenou za Diovu moc vráti nesmrteľnosť! Keď krátko nato Hádes a Ares Dia zajmú, Perzeus nemôže inak, ako sa spolu s dávnou priateľkou, bojovou kráľovnou Andromedou (Rosamund Pike), vydať na neľahkú a veľmi nebezpečnú cestu a pokúsiť sa otca zachrániť... A spolu s ním, samozrejme, i celý svet!

Sledujte v pondelok, 19. novembra, o 22.00!

Komentáre ( 0)