Ochranca

01. 09 2018 08:30 | trinity
Ochranca
Ochranca Foto: Lionsgate

Expolicajt Luke a malá Mei verili, že ich už všetci, vrátane Boha, dávno opustili - no potom ich zviedol dokopy sám osud...!

(Safe, Akčný film, 90', USA, 2012, Stereo, HD)
Réžia: Boaz Yakin
Hrajú: Jason Statham, Catherine Chan, Robert John Burke, James Hong, Anson Mount, Chris Sarandon, Sándor Técsy, Joseph Sikora, Igor Jijikine, Reggie Lee, James Colby, Matt O'Toole, Jack Gwaltney, Barry Bradford, Jay Giannone


Malá Mei (Catherine Chan) rozhodne nie je obyčajné čínske dievčatko... Práve naopak, je to zázračné dieťa s mimoriadnym nadaním pre matematiku a výnimočnou, dych vyrážajúcou pamäťou – a práve preto ju Han Jiao (James Hong), vodca extrémne nebezpečného kriminálneho spolku Triád, uniesol z rodného domova do ďalekej do Ameriky a ako jedinej jej zveril prísne tajnú a veľmi komplikovanú číselnú kombináciu, ktorá je vlastne prístupovým kódom k sejfu s hriešne veľkým množstvom peňazí! Nanešťastie tým však z dievčatka spraví terč pre ruskú mafiu, ktorá si z viacerých dôvodov nárokuje všetko, čo sa v sejfe nachádza! Po tom, čo sa malej Mei len tak-tak podarí uniknúť ďalšiemu pokusu o únos, zmätene a vystrašene blúdi ulicami New Yorku, kde jej osud privedie do cesty zúfalého majstra bojových umení a bývalého policajta Lukea Wrighta (Jason Statham), ktorého milovaná manželka sa pred časom tiež stala obeťou ruskej mafie a ktorého odvtedy kvária myšlienky na samovraždu... Viac-menej inštinktívne sa dievčatka ujme a rozhodne sa ho chrániť. Nerovná dvojica, vyzbrojená len tajnou číselnou kombináciou v jej malej hlávke, ktorá poľahky strčí do vrecka i ten najvyspelejší počítač, a nonstop extrémne zvýšenou hladnou adrenalínu v jeho žilách musí čeliť nemilosrdnému boju o prežitie v džungli drsného amerického veľkomesta...!

Sledujte v nedeľu, 23. septembra, o 20.15 – alebo v repríze v pondelok, 24. septembra, o 0.55 a v pondelok, 24. septembra, o 4.00!

 

Komentáre ( 0)