07. 01 2017 13:20 | trinity

NCIS: New Orleans I.

Nad dodržiavaním práva a poriadku v magickej kolíske džezu a dekadencie bdie elitný tím špeciálnych agentov.

NCIS: New Orleans
NCIS: New Orleans Foto: CBS

(NCIS: New Orleans, Kriminálny seriál, 42´, USA, 23. september 2014 -..., Stereo, HD)
Hrajú: Scott Bakula, Lucas Black, Zoe McLellan, CCH Pounder, Rob Kerkovich, Daryl Mitchell, Shalita Grant


Sobota a nedeľa o cca 18.10
Primárne v meste, známom svojou jedinečnou hudbou, morbídnou zábavou a úžasnou kuchyňou, ale v prípade potreby krížom cez celú Lousianu i Texas, rieši všetky zločiny nejakým spôsobom súvisiace s americkým námorníctvom elitný tím špecialistov z NCIS: New Orleans, vedený ostrieľaným špeciálnym agentom Dwayneom Prideom (Scott Bakula), prezývaným King – rodeným Neworleančanom, ktorého poháňa neuhasiteľná túžba pomáhať a chrániť. Jeho malý, no mimoriadne efektívny tím tvoria špeciálny agent Christopher LaSalle (Lucas Black), ktorý je už nejaký ten piatok jeho pravou rukou a ktorý sa síce možno rád hrá na „tvrďasa“, no maká ešte tvrdšie; a špeciálna agentka Meredith „Merri“ Brodyová (Zoe McLellan), charizmatická a niekedy až prekvapivo tvrdá vyšetrovateľka, pre ktorú vyžiadané prevelenie z Veľkých jazier do New Orleans znamená začiatok nového života.

Neodmysliteľnou súčasťou temer každého vyšetrovania sú však z logických dôvodov i mimoriadne inteligentná a mierne excentrická súdna patologička Dr. Loretta Wadeová (CCH Pounder) a jej brilantný, no neprehliadnuteľne svojrázny asistent, forenzný vedec Sebastian Lund (Rob Kerkovich).

A spomenúť rozhodne treba i neoceniteľnú posilu skvelo zohratého tímu (naplno až od 2. série), ktorou sú šarmantná Sonja Percyová (Shalita Grant), bývalá agentka ATF (špeciálnej protiteroristickej jednotky), ktorá predtým dlho pracovala sólo, a preto si len ťažko zvyká na partnerskú spoluprácu; a IT- špecialista Patton Plame (Daryl Mitchell), ktorého zdanlivo bezhraničný entuziazmus, vedomosti a slovnú zásobu istým spôsobom brzdí azda len fakt, že je pripútaný na invalidný vozíček...


Kto je kto
špeciálny agent Dwayne Cassius „King“ Pride (Scott Bakula)

NCIS: New Orleans - Dwayne
Foto: CBS
 
Svoje rodné mesto, ktoré je nielen najväčším, ale i najznámejším prístavným mestom Spojených štátov, známym skvelou hudbou, štipľavou kuchyňou a vúdú, pozná hádam ešte lepšie ako svoje topánky! Má dokonalý prehľad o dobrých i zlých chlapcoch vo svojom revíri a robí všetko možné aj nemožné (a ešte trochu viac), aby život v „jeho meste“ stál za to a tí, čo v ňom žijú a pracujú, neutekali v strachu pred potenciálnymi hrozbami a neistou budúcnosťou hľadať šťastie niekam inam. Ako šéf elitného tímu špecialistov z NCIS: New Orleans však nemá na starosti len toto úžasné mesto, právom označované za kolísku džezu, spolu so svojimi ľuďmi vyšetruje prípady týkajúce sa hoc aj len okrajovo námorníctva od Texasu až po Louisianu. Pre lepšiu predstavu - oba susediace štáty majú dokopy zhruba 835-tisíc kilometrov štvorcových a 31,5 milióna obyvateľov)! King má pomerne jasnú predstavu o živote a práci, pričom sa riadi len svojím srdcom a vnútorným presvedčením, hoci sa kvôli tomu často dostáva do problémov s vplyvnými ľuďmi. Za zmienku tiež stojí, že je dobrým priateľom žijúcej legendy NCIS, špeciálneho agenta Leroya Jethra Gibbsa (Mark Harmon), s ktorým sa pozná od mladosti.

špeciálny agent Christopher LaSalle (Lucas Black)
NCIS: New Orleans - Chris
Foto: CBS
 
Možno občas pôsobí trochu nezrelo a nezodpovedne, no v skutočnosti má toho dosť za sebou – a väčšina z toho, žiaľ, nebola dobrá... Hoci pôvodne pochádza z Alabamy, New Orleans považuje za svoj skutočný domov a miluje ho úplne rovnako ako King, ktorý preňho nie je len šéf, vzor a prirodzená autorita, ale i mentor, neoceniteľný priateľ a predovšetkým čosi ako druhý otec. Niekdajší detektív z mravnostného berie svoju prácu pre NCIS veľmi vážne a pristupuje k nej zodpovedne, no občas možno až priveľmi emocionálne – na jeho vlastnú škodu. Kto ho aspoň trochu pozná, určite si ho nechce znepriateliť, pretože veľmi dobre vie, že sa s ním neradno ťahať za prsty, zbytočne ho provokovať či, a to predovšetkým, nejakým spôsobom ohrozovať jeho priateľov a blízkych! Nová kolegyňa Merri je preňho už od prvého dňa z viacerých dôvodov veľkou výzvou. Okrem iného i preto, že ani svalnaté reči, ani silné zbrane na ňu -na rozdiel od iných žien, ktoré Chris pozná - evidentne nerobia žiadny dojem... :-)

špeciálna agentka Meredith „Merri“ Brodyová (Zoe McLellan)
NCIS: New Orleans - Merri
Foto: CBS
 
Pochádza z Chicaga, no do New Orleans, ktorý považuje za čosi ako nový začiatok, prišla z kanadsko-amerického pohraničia, konkrétne z oblasti Veľkých jazier. Je veľmi bystrá a inteligentná, občas možno až trochu priveľmi iniciatívna a snaživá – skrátka chce svoju prácu robiť najlepšie, ako vie, podľa možností aspoň na 105 percent... Uvedomuje si, že jej noví kolegovia King a LaSalle sú pracovne i ľudsky úplne iné typy ako ona, no veľmi sa snaží zaslúžiť si rešpekt tohto skvelého, do jej príchodu predsa výlučne mužského tímu snov. Má na to našťastie všetky predpoklady, koniec koncov to nie je tak dávno, čo patrila k najlepším vyjednávačom v krajine – a hoci na to nevyzerá, je tiež hrdou držiteľkou čierneho pásu v aikide!

súdna patologička Dr. Loretta Wadeová (CCH Pounder)
NCIS: New Orleans - Loretta
Foto: CBS
 
Šarmantná dáma úprimne miluje New Orleans, rovnako ako jeho neopakovateľný, skrz-naskrz magický rytmus. Hoci vyštudovala medicínu na elitnej Harvardskej univerzite, na rozdiel od mnohých jej bývalých spolužiakov si na tom prehnane nezakladá a ani nežije spomienkami. So špeciálnym agentom Prideom ju spája dlhoročné hlboké priateľstvo, založené na vzájomnom rešpekte a dôvere. Obaja vedia, čo od seba môžu očakávať, preto nemusia zbytočne okolkovať a môžu zakaždým prejsť priamo k veci – bez ohľadu na to, či práve ide o aktuálny prípad alebo čisto súkromnú konverzáciu.

forenzný špecialista Sebastian Lund (Rob Kerkovich)
NCIS: New Orleans - Sebastian
Foto: CBS
 
Laboratórny asistent Dr. Wadeovej je naozaj svojrázny chlapík, ktorý si pre svoje zvláštne záujmy, náročnú povahu, vysoké nároky a ako bonus ešte aj naozaj podivných fóbií len ťažko hľadá priateľov. Vo svojom odbore je to však kapacita na pohľadanie - a ak sa jemu nepodarí nájsť nejaký záchytný bod či dôležitú stopu... Tak s veľmi vysokou pravdepodobnosťou žiadne nie sú! Len ťažko by ste našli podobného fanúšika konšpiračných teórií rôzneho druhu, ktoré bez problémov vysype z rukáva, aj keď ho prebudíte krátko po polnoci!


Čo možno neviete
Sympaťák Daryl Mitchell, ktorý sa ako IT-čkár Patton Plame v seriáli po prvý raz objavil už v štvrtej epizóde prvej série, no plnohodnotnou súčasťou tímu sa stal až v sérii druhej, vozičkára nehrá – on ním skutočne je. Od pása nadol ochrnul po tragickej nehode na motorke v novembri 2001...


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.