28. 02 2017 13:45 | trinity

Hráč: Na život a na smrť

Kto v hre, v ktorej ide vždy o život, staví proti nemu... Urobí chybu, za ktorú skôr či neskôr tvrdo zaplatí!

Hráč: Na život a na smrť
Hráč: Na život a na smrť Foto: Sony Pictures/TV Dajto

(The Player, Akčný seriál, USA, 24. september 2015 – 19. november 2015, Stereo, HD)
Hrajú: Wesley Snipes, Philip Winchester, Charity Wakefield, Damon Gupton, Daisy Bets, KaDee Strickland, Nick Wechsler


Nedeľa o 20.15 (Od 5. marca.)
Pokojne zabudnite na všetko, čo ste si mysleli, že viete o hazarde... Pretože nič z toho ani vzdialene nepripomína svet absurdne vysokých stávok na život a na smrť, v ktorom sa jedného dňa nedobrovoľne ocitne bývalý tajný agent Alex Kane (Philip Winchester), ktorý sa po odchode z aktívnej služby ešte donedávna vcelku úspešne živil ako poradca a bezpečnostný expert v Las Vegas, legendárnom meste hriechu. Svet nie náhodou, ale úplne cielene pravidlami pripomínajúci obrovské kasíno, v ktorom je pit bossom tajomný pán Johnson (Wesley Snipes), krupiérkou krásna Cassandra (Charity Wakefield) a jediným hráčom, ktorý môže rozhodnúť o výhercoch a porazených každej z kontroverzných hier s ľudskými osudmi práve Alex!

Len Alex totiž má reálnu šancu zabrániť zločinom, pri ktorých za dôležité nitky ťahajú anonymní, hriešne bohatí a životom znudení stávkari. Zatiaľ je však naozaj ťažké, ba temer nemožné odhadnúť, či ich dokáže zastaviť raz a navždy, a pomstiť tak smrť milovanej ženy... Alebo či je pravda, čo sa hovorí – že kasíno vždy vyhráva!


Kto je kto
pán Johnson (Wesley Snipes)

Hráč: Na život a na smrť - pán Johnson
Foto: Sony Pictures
 
Tajomný muž, ktorý už nejaký ten piatok profituje z neukojiteľnej túžby vplyvných a mocných tohto sveta beztrestne hýbať ľuďmi ako figúrkami na pomyselnej šachovnici života, ako sa im zachce, a popritom znásobiť svoj už i tak úctyhodný majetok... Môže byť rovnako dobre excentrickým miliardárom, ale i šéfom supertajnej divízie niektorej z tajných služieb! Aký je mimo Herne, ako smrteľne vážne volá svoju pracovňu, väčšiu ako prezidentský apartmán v luxusnom hoteli a vybavenú hypermodernou technológiou, nevedno. Rovnako zahalený rúškom tajomstva je i jeho súkromný život. Teda, za predpokladu, že vôbec nejaký má... No pár vecí o ňom predsa len možno povedať s absolútnou istotou – že majstrovsky ovláda bojové umenia, že pre udržanie svojich tajomstiev je ochotný urobiť čokoľvek a že má k dispozícii v podstate nevyčerpateľný zdroj financií...

Alexander „Alex“ Kane (Philip Winchester)
Hráč: Na život a na smrť - Alex
Foto: Sony Pictures
 
Brilantný bývalý tajný agent, ktorý dnes pracuje ako bezpečnostný expert v Las Vegas. Kiežby si v súkromí tiež dokázal vždy tak bravúrne poradiť s problémami, ako v pracovnej sfére... No nanešťastie to tak nie je, a tak asi neprekvapí, že aj keď krásnu a vtipnú mladú lekárku Virginie „Ginny“ Leeovej (Daisy Bets) miloval viac ako kohokoľvek či čokoľvek na svete (áno, dokonca i prácu), v manželstve nebol šťastný ani jeden z nich. Nedokázali však žiť jeden bez druhého, a tak sotva stihol uschnúť atrament na rozvodových papieroch, vrátili sa k sebe. No osud im doprial jedinú spoločnú noc, Ginny totiž zavraždil nájomný vrah, ktorý prišiel zlikvidovať jeho! Tým sa však šialenstvo, v ktorého samom centre sa Alex práve ocitol, iba začína. Rovnako ako jeho nový život, v ktorom sa s pomocou tajomného pána Johnsona a jeho pôvabnej asistentky Cassandry snaží zo všetkých síl zabrániť rôznym zločinom, kým bohatí uzatvárajú stávky na jeho (ne)úspech!

Cassandra Kingová (Charity Wakefield)
Hráč: Na život a na smrť - Cassandra
Foto: Sony Pictures
 
Tí, ktorí ju nepoznajú, ju mylne považujú len za krásny prívesok jej šéfa. No rezervovane a chladne pôsobiaca atraktívna blondína je v skutočnosti nielen jeho asistentka, ale oveľa, oveľa viac. Je totiž krupiérka! Nie, neznamená to, že si privyrába v niektorom z početných miestnych kasín... Znamená to, že vo svete krutého hazardu s ľudskými osudmi, ktorého formu a rozsah si väčšina bežných smrteľníkov nedokáže ani len predstaviť, si všetky podstatné údaje (nielen) o obrovských ilegálnych stávkach na víťaza tej-ktorej konfrontácie nájdu cestu práve k nej. Nie je však len strážkyňou cudzích tajomstiev, i ona sama ich pár skrýva. A nie hocijakých! Tým najväčším a najdôležitejším však bez debaty je, čo ju spájalo s Ginny A ktovie, možno stále ešte spája. Postupom času sa totiž začnú množiť indície, že Ginny možno stále žije a jej „vražda“ bola len dômyselná kamufláž...

detektív Cal Brown (Damon Gupton)
Hráč: Na život a na smrť - Cal
Foto: Sony Pictures
 
S Alexom ho spája dlhoročné hlboké priateľstvo a profesná kolegialita, tak trochu „šmrncnutá“ Calovou občas len predstieranou, no občas i veľmi reálnou žiarlivosťou na priateľov bystrý um a závideniahodnú kondičku. No tvárou v tvár Alexovej pohnutej minulosti – a jeho z pohľadu v podstate klasicky čiernobielo zmýšľajúceho strážcu zákona dosť pochybnej vyznievajúcej prítomnosti – sa jeho názor na priateľa, ktorého vždy veľmi obdivoval, začína pozvoľna meniť. Alex ho skrátka mätie – a ešte viac ľudia, s ktorými sa zaplietol po smrti milovanej exmanželky! No i tak je pripravený kryť ho v prípade potreby, a tiež nechať všetko ležať a ponáhľať sa zachrániť ho pred akoukoľvek hrozbou.


-1 komentárov
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.