20. 06 2013 15:05 | trinity

Perníkový tatko

Walter... Má rakovinu. Ale aj nezlomnú vôľu žiť a chuť dotiahnuť to vo svete drog a zločinu tak ďaleko, ako sa len dá!

Perníkový tatko
Perníkový tatko

(Breaking Bad, Seriál, 47´, USA, 20. január 2008 - ..., Stereo)
Hrajú: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte


Nedeľa o cca 22.10 (Od 8. júna.)
Po tom, čo sa na prvý pohľad ničím zvláštnym nevynikajúci stredoškolský učiteľ chémie Walter H. White (Bryan Cranston) z Albuquerque, v Novom Mexiku, po nečakanom kolapse počas zmeny v druhej práci (popri učení si totiž privyrába i miestnej autoumyvárke) ocitne v nemocnici tvárou v tvár ničivej diagnóze – rakovina pľúc v pokročilom štádiu s mizivými vyhliadkami do budúcnosti... Niečo sa v ňom zlomí. Robí si totiž veľké starosti, ako po jeho smrti, ktorá už zrejme nie je ďaleko, jeho po rokoch opäť tehotná manželka Skyler (Anna Gunn), zdravotne ťažko postihnutý dospievajúci syn Walter junior (RJ Mitte) a to malé, čo ešte ani nie je na svete, vôbec vyžijú...

Keďže zo svojho úbohého učiteľského platu by na „horšie časy“ nenašetril ani do súdneho dňa, skrsne v jeho zúfalo preťaženej hlave naozaj nezvyčajná myšlienka, ako vylepšiť rodinný rozpočet a zabezpečiť svojich blízkych do budúcnosti. Spásonosná či kacírska, to závisí len a len od uhla pohľadu... Skrátka a dobre, rozhodne sa využiť svoje široké vedomosti z chémie, ktorá ho tak neuspokojivo živila v podstate celý jeho dospelý život, a vyrábať a predávať pervitín!

A keďže Walter potrebuje tie správne kontakty v pochybných uliciach i uličkách mesta, obráti sa s návrhom na spoluprácu na svojho bývalého študenta Jesseho Pinkmana (Aaron Paul), z ktorého sa medzičasom stal drogovo závislý kriminálnik a ktorý nedávno len tak-tak unikol razii protidrogového. Nuž a tej sa, vďaka svojmu švagrovi Hankovi (Dean Norris), ako civilný pozorovateľ zúčastnil i Walter... Netrvá dlho a nerovná dvojica Jesse a Walter sa vydá na cestu drsnú cestu, dláždenú násilím, pomstou, vraždami a nepredstaviteľnými ľudskými tragédiami, z ktorej zrejme už niet návratu. Najhoršie však je, že dôsledky Walterových činov skôr či neskôr zákonite pocíti aj jeho rodina. V tom lepšom prípade ju „iba“ rozbijú, v tom horšom... Neradno pomyslieť.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.