Dajto odvysiela zápas o svetový titul WBC, v ktorom Fury vyzve Wildera

28. 11 2018 13:45 | TVnoviny.sk
Wilder vs Fury.
Wilder vs Fury. Foto: Profimedia.sk

Prestížny zápas si môžete pozrieť na DAJTO v nedeľu, 2. decembra, od 7.00.

Úradujúci šampión v ťažkej hmotnostnej kategórii organizácie WBC „The Bronze Bomber" Deontay Wilder /40-0-0, 39 KO/ a britská nezdolaná trojka a svetová päťka „Gipsy King" Tyson Fury (27-0-0, 19 KO) sa stretnú v 12. kolovej bitke o svetový titul organizácie WBC. Súboj sa uskutoční v Los Angeles, v hale Staples Center.

Prestížny zápas si môžete pozrieť aj na DAJTO v nedeľu 2. 12. v čase od 7.00 Zápas bude komentovať Slavo Jurko a spolukomentátorom bude tradične súčasný reprezentačný tréner SR Pavol Hlavačka. Okrem LIVE prenosu budeme vysielať na DAJTO v nedeľu o 22:00 aj cca 60 minútový záznam.

 

Tridsaťročný Fury má na konte 27 víťazstiev a najcennejší skalp získal v novembri 2015, keď senzačne udolal Vladimíra Klička aj v našom priamom prenose na DAJTO a získal opasky organizácii IBF, WBA a WBO. V roku 2016 bol, ale kvôli porušeniu dopingových pravidiel na dva roky suspendovaný a prišiel o licenciu. Musel vrátiť aj všetky tituly. Po návrate do ringu zdolal Albánca Sefera Seferiho i Taliana Francesca Pianetu.

Ani o dva roky starší Wilder zatiaľ v ringu neprehral, z 40 súbojov 39 ukončil knokautom. Majstrovský opasok WBC získal v januári 2015 a od tej doby ho sedemkrát obhájil. Naposledy ho v marci 2018 neúspešne vyzval Kubánec Luis Ortiz.

Víťaz tohto zápasu by sa mal v dlho očakávanom súboji konečne stretnúť s rovnako nezdolaným Britom Anthonym Joshuoum, ktorý je držiteľom zvyšných majstrovských opaskov BF, WBA a WBO.


Komentáre ( 0)