Silný okamih: Fotografia zachytáva šľachetný čin hasiča

03. 07 2018 14:45 | TVnoviny.sk
Dough Higley pri nemocničnom lôžku.
Dough Higley pri nemocničnom lôžku. Foto: Facebook/Pinellas Suncoast Fire & Rescue

Batoľa sa topilo v bazéne, záchranári ho úspešne oživili.

Ďalší krásny príklad lásky a dobrosrdečnosti. Fotografia muža, ktorý pomohol zachrániť batoľa, ktoré sa takmer utopilo v bazéne, chytila všetkých za srdce.

ZDROJ: Facebook/Pinellas Suncoast Fire & Rescue

Trojročné dievčatko navštívilo v sobotu so svojími rodičmi vodný park v Indian Rocks Beach na Floride. Pravdepodobne sa nečakane vkradlo do vody. Z bazéna ju vytiahol plavčík a začal sa boj o život. Dievčatko úspešne so záchranárom oživili. O niečo neskôr prišiel na miesto hasič a záchranár Dough Higley, ktorý prebral starostlivosť o dieťa.

Dievčatko ihneď previezli do nemocnice, jeho rodičia však podľa predpisov nemohli byť pri prevoze v sanitke. Higley videl, že je malá veľmi vystrašená, aj napriek tomu, že jej stav sa dramaticky zlepšoval. Sprevádzal ju preto počas prevozu. „Rodičia s ňou nemohli byť, chcel som sa uistiť, že sa bude cítiť bezpečne vo veľmi stresujúcej situácii,“ uviedol hasič.

„Bola zjavne rozrušená a chcela mamičku,“ povedal. „Upokojoval som ju, rozprával som sa s ňou, nechal som ju hrať sa na mojom telefóne,“ opísal Higley.

Dokonca s ňou zostal aj v nemocnici, až pokým neprišli jej najbližší, píše Daily Mail.

Komentáre ( 0)