Wilder si na Joshuu zrejme bude musieť počkať, čaká ho ešte iný vyzývateľ

09. 06 2018 01:15 | TASR
Anthony Joshua pred súbojom s Josephom Parkerom.
Anthony Joshua pred súbojom s Josephom Parkerom. Foto: TASR/PA via AP/ Nick Potts

Šampión v ťažkej váhe momentálne rokuje s oboma šampiónmi.

Londýnska O2 Arena bude 28. júla dejiskom prestížneho profesionálneho boxerského súboja v superťažkej váhe, v ktorom sa proti sebe postavia v ringu Novozélanďan Joseph Parker a domáci Dillian Whyte.

Obaja vo svojej profesionálnej kariére utrpeli zatiaľ len jednu prehru, zhodne s ďalším Britom Anthonym Joshuom.

Parker podľahol Joshuovi v uplynulom vystúpení 31. marca jednomyseľným výrokom rozhodcov a prišiel o titul organizácie WBO. Stal sa však prvým pästiarom, ktorého Joshua v profiringu nepokoril pred časovým limitom.

„Predviedol solídny výkon, mal svoje momenty. Mohol pokračovať súbojmi proti ľahším súperom, ale vybral si mňa. Nemyslí si to, no urobil chybu. Chcem pre fanúšikov noc, na akú nezabudnú a dúfam, že Parker nebude utekať,“ povedal Whyte na stránke Sky Sports. S Joshuom prehral koncom roka 2015 knokautom.

Joshua drží opasky verzií WBA (Super), IBF, WBO aj IBO a rokuje o unifikačnom stretnutí s Deontayom Wilderom z USA, šampiónom WBC. Pravdepodobnejšie si však najskôr zmeria sily s Rusom Alexandrom Povetkinom, ktorý je prednostný vyzývateľ WBA.

„Na budúci týždeň by sme mohli vedieť viac o termíne a mieste. Myslím si, že Joshua splní svoj záväzok u WBA,“ uviedol Povetkinov manažér Andrej Rjabinskij pre ESPN.

Komentáre ( 0)