Totálny kolaps na D1: Ak môžete, diaľnici sa vyhnite

05. 05 2018 12:50 | mm, TASR
Ľudia čakajúci v kolónach na D1
Ľudia čakajúci v kolónach na D1 Foto: TVNOVINY.sk

Zlú dopravnú situáciu spôsobili viaceré dopravné obmedzenia, v kombinácii s náporom cestujúcich.

Totálny kolaps na D1. Vodiči čakajú v dlhých kolónach, ktoré sa začínajú už v Bratislave. Upchaté sú už aj vedľajšie cesty, preto ak môžete, tak sa radšej tomuto úseku diaľnice medzi hlavným mestom a Trnavou vyhnite.

Zlú dopravnú situáciu spôsobili viaceré dopravné obmedzenia, v kombinácii s náporom cestujúcich, ktorí sa hromadne presúvajú na predĺžený víkend spojený s utorkovým sviatkom.

Dopravné obmedzenia

„Z dôvodu osádzania portálov trvalého dopravného značenia na diaľnici D1 v úseku mimoúrovňovej križovatky Blatné dôjde od 8. hodiny 5. mája do 12. hodiny 6. mája k úplnému uzavretiu oboch jazdných pásov,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Bratislave Veronika Slamková.

Úplná uzávera pravého jazdného pásu diaľnice D1 bude podľa nej od km 25,930 (križovatka Senec) - do km 29,500 (križovatka Blatné), dĺžka uzavretej časti je 3,57 km. Úplná uzávera ľavého jazdného pásu diaľnice D1 bude od km 49,784 (križovatka Trnava) - do km 25,930 (križovatka Senec), dĺžka uzavretej časti je 23,854 km.

„Premávka bude pomocou zvislého dočasného dopravného značenia a dopravných zariadení od Bratislavy navigovaná od križovatky Senec po ceste II/503, ďalej po ceste I/62, kde sa v križovatke Sereď napojí na rýchlostnú cestu R1,“ informovala Slamková. Obchádzková trasa pre smer Nitra bude ďalej pokračovať po R1 v smere na Nitru. Obchádzková trasa pre smer Žilina sa v križovatke Sereď napojí na R1 smer Trnava a odtiaľ na smer Žilina späť na diaľnicu D1.

Autá čakajúce v kolóne na D1
Foto: TVNOVINY.sk
 

Pokiaľ ide o obchádzkovú trasu pre diaľnicu D1 v smere Bratislava, premávka bude pomocou zvislého dočasného dopravného značenia a dopravných zariadení od Žiliny navigovaná od križovatky Trnava po R1 smer Nitra, v križovatke Sereď sa napojí na cestu I/62 v smere na Senec, ďalej pokračovať po ceste II/503 na diaľnicu D1 smer Bratislava, prípadne na cestu I/61 v smere do Bratislavy.

„Premávka bude pomocou zvislého dočasného dopravného značenia a dopravných zariadení od Nitry navigovaná na R1 od križovatky Sereď a napojí sa na cestu I/62 v smere na Senec, ďalej pokračovať po ceste II/503 na diaľnicu D1 smer Bratislava, prípadne na cestu I/61 v smere do Bratislavy,“ uzavrela Slamková.

V súvislosti s uvedenými dopravnými obmedzeniami polícia žiada vodičov, aby sa pri prejazde uvedenými úsekmi riadili príslušným dopravným značením a zvýšili svoju pozornosť. Na zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky budú takisto na obchádzkových trasách vykonávať dohľad policajti dopravnej polície.

Komentáre ( 0)