Nablýskané autá od výmyslu sveta. Toto sú najväčšie lákadlá autosalónu v Bratislave

25. 04 2018 06:45 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Autosalón v Inchebe.
Autosalón v Inchebe. Foto: TVNOVINY.sk

V Inchebe si môžete tie najhorúcejšie trendy nie len pozrieť, ale aj vyskúšať.

Pre všetkých fanúšikov automobilov máme dobrú správu. To najlepšie a najnovšie z motoristického sveta totiž zaparkovalo pod jednou strechou. V bratislavskej Inchebe si môžete tie najhorúcejšie trendy nie len pozrieť, ale aj vyskúšať.

Nablýskané autá od výmyslu sveta. Autosalón prináša desiatky premiér do Bratislavy, ktoré boli len nedávno prezentovane v Ženeve. Hatchbacky, sedany, offroady, kabriolety, limúzíny či veterány. To všetko čaká na výstavisku všetkých motoristických fanúšikov. „Nám sa prvýkrát v histórii Slovenska podarilo dostať na BA autosalón toto auto takmer mesiac po jeho uvedení v Ženeve. Ukazuje dizajnový smer značky Škoda v kategórii malých crossoverov,“ povedal konateľ Škoda Auto Slovensko Marek Ružička.

 

Jedným z najväčších lákadiel tohtoročného autosalónu je športový krásavec. Nie nadarmo ho prezývajú formulou v utajení. Je totiž najrýchlejším vozidlom autosalónu. Ma 1 000 koní. „One od Eem g, má novú technológiu, ktorá sa používa vo formule jeden. Je tu motor s objemom 1600 cm kubických, doplnený elektromotormi, tisíc koní dokáže preniesť na cestu. Celá aerodynamika tohto vozidla je spravená tak, aby to bol zážitok a reálna jazda, ako na formule,“ opísal výkonný riaditeľ Motorcar Mercedes Bratislava Julius Sabo.

Nielen futuristické modely, ale aj stará dobrá klasika. Môžete si vyskúšať jazdu v aute, v ktorom sa prevážal James Bond, alebo si prezrieť motor prvého auta na svete. Na bratislavskom autosalóne nájdete aj luxusné klenoty. Napríklad Lamborgini Huracan Performante. Parkuje v garáži Cristiana Ronalda. Ak si ho, ale chcete kúpiť, musíte poriadne zainvestovať, pretože stoji 250-tisíc eur. Na Norimbergskom okruhu dosiahlo druhý najrýchlejší čas. Rolls Royce Down je jedným z najtichších kabrioletov na svete. A to aj napriek tomu, že pod kapotov ukrýva úctihodných 571 koní. Toto auto urobí takmer všetko za vás. Nájdete tu aj dáždnik a nemusíte zatvárať dvere, pretože na to slúži špeciálne tlačidlo. 

Pre návštevníkov sú pripravené testovacie jazdy, pri ktorých si môžu vyskúšať, ako sa vozidlo správa v teréne. Na svoje si prídu aj tí najmenší. „Pre malých milovníkov áut tu máme mini autosalón, kde si môzu vyskúšať svoje detské šoférske zručnosti,“ dodala hovorkyňa Incheby Antónia Čermáková.

Komentáre ( 0)