Zrejme stojíme pred hromadnou vlnou prepoisťovania: Štát uvalí na viaceré poistky novú daň

18. 04 2018 06:55 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Dokonca aj na tie poistné zmluvy, ktoré ste si uzatvorili pred rokmi.

Uzatvárate si cestovné poistenie alebo havarijnú poistku? Do peňaženky budete musieť siahnuť hlbšie. Štát napriek tvrdej kritike poisťovní uvalí na viaceré poistky novú daň. Dokonca aj na tie poistné zmluvy, ktoré ste si uzatvorili pred rokmi.

Zrejme stojíme pred hromadnou vlnou prepoisťovania. Minister financií zavádza novú daň z každej splátky, po novom už iba z neživotnej poistky.

„Čo sa týka dane z poistenia, nahrádzame odvod z poistenia so sadzbou 8 percent tiež iba 8 percentami, daňou, čiže neočakávam žiadne dramatické zmeny,“ povedal minister financií Peter Kažimír.

„To je taká úvaha, že nič sa nezmení, len poisťovňa zaplatí daň a klienta to nič nebude stáť. Nie je to pravda a ministerstvo si samo píli pod sebou konár, pretože narušuje finančnú stabilitu poisťovacieho sektora,“ uviedla šéfka SLAPSO Jozefína Žáková.

Doteraz dojednávané ceny poistiek s tým totiž nepočítali, a preto vraj budú musieť ísť poisťovne s cenami nahor. Preceňovať sa tak budú poistky áut, domov a bytov, úrazové či cestovné poistenie.

Viac nájdete v reportáži Andrey Macoškovej.

 

Komentáre ( 0)