Adam Žampa po 2. kole slalomu na 24. mieste, topfavoriti pohoreli

22. 02 2018 07:15 | TASR, kc
Adam Žampa.
Adam Žampa. Foto: Profimedia.sk

Švédsky lyžiar Andre Myhrer získal zlato.

Švédsky lyžiar Andre Myhrer získal zlato v štvrtkovom slalome na ZOH v Pjongčangu. V Alpskom centre Jangpchjong triumfoval časom 1:38,99 min. Na druhom mieste skončil Švajčiar Ramon Zenhäusern (+0,34 s) a bronz získal Michael Matt z Rakúska (+0,67 s).

Preteky sa skončili pohromou pre dvojicu najväčších favoritov. Rakúšan Marcel Hirscher vypadol už v 1. kole, priebežný líder  Henrik Kristoffersen z Nórska nezvládol druhú jazdu.

Slovenský reprezentant Adam Žampa figuroval priebežne na 24. mieste s mankom 3,28 s. Jeho krajan Matej Falat nedokončil. Na svoju jazdu v 2. kole ešte čakal Andreas Žampa.

„Z celej situácie som mal zlý pocit. V uplynulých dňoch mi nešli slalomové tréningy a toto je výsledok. Je to prvýkrát za desať rokov, čo sa mi stalo niečo takéto, že som nemohol jazdiť uvoľnený. Je to škoda, slalom je v tejto sezóne moja najlepšia disciplína. Potrebujem olympijské zlato v slalome,“ povedal Hirscher po svojom prekvapivom vypadnutí v cieli pre agentúru Reuters. Pred štyrmi rokmi v Soči skončil strieborný.

NAJNOVŠIE VIDEÁ