Fandíme si navzájom! Slovenskí hokejisti budú povzbudzovať Nasťu Kuzminovú

10. 02 2018 09:35 | TASR
Tréning Slovákov v hokejovej hale Kwandong.
Tréning Slovákov v hokejovej hale Kwandong. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Slováci však nezabúdajú na blížiaci sa turnaj. Súboj B-skupiny s Ruskom sa uskutoční v stredu.

Slovenskí hokejisti trénovali v dejisku zimných olympijských hier prvýkrát v kompletnom zložení. Pred sobotnými povinnosťami na ľade aj po nich mali na programe spestrujúce aktivity, v piatok sa zúčastnili na otváracom ceremoniáli a večer sa chystali povzbudiť biatlonistky na čele s Anastasiou Kuzminovou.

Na slávnostnom otvorení chýbali zo zdravotných dôvodov iba brankár Branislav Konrád a útočník Matej Paulovič. Namiesto nich išli tréner Craig Ramsay s asistentom Jánom Lašákom, z realizačného tímu mal ísť pôvodne len generálny manažér Miroslav Šatan.

„Boli to len menšie chrípky, lekár im dal jeden, dva dni voľna, ale v sobotu sme už boli všetci na ľade. Nálada je dobrá, v piatok sme prišli neskôr ako obyčajne, ale nevadí, lebo zostáva dostatok času. Pre tých, ktorí chcú povzbudiť Kuzminovú, máme vybavenú dopravu. Predpokladám, že niektorí hráči aj členovia realizačného tímu sa budú chcieť pozrieť. Kto bude chcieť oddychovať, zostane v olympijskej dedine,“ povedal Šatan, ktorý si na vlastnej koži zažil druhý otvárací ceremoniál:

„Bol super, videl som ho po dlhých rokoch, predtým to bolo v Lillehammeri 1994, takže som si ho rád pozrel. Bolo trošku chladno, ale samozrejme celý program bol zážitok. Prišlo toľko športovcov z celého sveta, každý si to bude veľmi dlho pamätať. Bolo to dôstojné otvorenie ZOH.“

Slováci však nezabúdajú na blížiaci sa turnaj. V sobotu hral ich prvý súper - OŠ z Ruska - prípravný zápas v Soule proti domácej reprezentácii. Súboj B-skupiny s Ruskom sa uskutoční v stredu: „Do Soulu sú štyri hodiny cesty, nejdeme tam priamo, ale máme zabezpečený záznam, aby sme mohli rozobrať súpera. Chlapci sa otáčajú na osemhodinový časový posun. Všetko ide podľa plánu a myslím si, že do prvého zápasu máme dostatok času na vyladenie zdravotných i taktických záležitostí. Všetko je pripravené, aby sa mohol začať aj náš hokejový turnaj.“

Komentáre ( 0)