23. 01 2018 14:55 | TVnoviny.sk

VIDEO: Detaily, z ktorých mrazí. Toto robil lekár americkým športovkyniam

Súd bol veľmi emotívny, zneužité ženy na Nassara kričali, plakali a slzám sa neubránil ani obvinený.

Larry Nassar prichádza do súdnej siene.
Larry Nassar prichádza do súdnej siene. Foto: Profimedia.sk

V USA je v súčasnosti jednou z hlavných tém diskusií súdny proces s bývalým lekárom gymnastickej reprezentácie Larrym Nassarom. Ten bol odsúdený za sexuálne obťažovanie viac než 150 žien na 60-ročný trest vo väzení. Jeho obete teraz prehovorili a opísali nechutné detaily z toho, čo im lekár robil. Píše o tom CNN.

Nassar očividne nesie proces ťažko a dokonca sa dožadoval prerušenia súdneho pojednávania, pre svoj zlý psychický stav. To, čo opísali jeho obete sa počúva veľmi ťažko. Súd bol veľmi emotívny, zneužité ženy na Nassara kričali, plakali a slzám sa neubránil ani obvinený.


Gymnastka Melissa Imrie vypovedala, že jej Nassar liečil narazenú kostrč tak, že jej strkal prsty do oboch otvorov a tvrdil, že ide o masáž a normálny lekársky postup.

Medzi jeho obeťami neboli iba gymnastky. Volejbalistka Jennifer Bedford uviedla, že Nassar ju pred liečbou upozornil, že pocíti tlak v dolných partiách, a že je to normálne. „Toto, že je normálne? Nemyslím si.“ Už vtedy, ležiac na stole, si pomyslela volejbalistka.

Obete Larryho Nassara bývalé americké gymnastky zľava Kaylee Lorinczová, Rachael Denhollanderová a Lindsey Lenkeová.
Foto: TASR/AP
 

Prečo sa športovkyne neozvali skôr? Problém je v tom, že v čase zneužívania väčšina z nich nemala ani 15 rokov.

Objavil sa aj minimálne jeden prípad, keď si Nassarova obeť zobrala život. „Moja dcéra bola v jeho kancelárii, potom sme nasadli do auta a ona začala plakať: 'Mami, strčil do mňa prsty, nemal na sebe ani žiadne rukavice.' Nikdy sa z toho zážitku nespamätala, mala depresie, začala brať drogy a v roku 2009 spáchala samovraždu,“ uviedla matka nemenovanej gymnastky.

Medzi obeťami Nassara boli športovkyne aj neznáme dievčatá. Asi najznámejšia obeť, štvornásobná olympijská víťazka Simone Biles, prehovorila iba nedávno - až po vynesení rozsudku. Okrem sexuálneho obťažovania Nassara odsúdili aj za držanie detskej pornografie.

Larry Nassar počas súdneho pojednávania.
Foto: Profimedia.sk
 

Z vedenia USA Gymnastics odstúpili traja ľudia

Škandál Larryho Nassara má dohru. Predseda Paul Parilla, podpredseda Jay Binder aj pokladníčka Bitsy Kelly odstúpili v pondelok z vedenia riadiacej organizácie americkej gymnastiky (USA Gymnastics). Na ich odchod vyzvali gymnastky, ktoré sa stali obeťami bývalého lekára USAG Larryho Nassara. Súdne pojednávanie s ním pokračuje tento týždeň v Michigane.

Výkonný riaditeľ Steve Penny skončil v organizácii už minulý rok. Podľa agentúry AP sa výkonný riaditeľ Olympijského výboru USA (USOC) Scott Blackmun stretol v januári s Parillom a požiadal o jeho rezignáciu. Blackmun uviedol v stanovisku, že nové vedenie je potrebné, pretože doterajší lídri „sa snažili dokázať, že neurobili nič zlé, namiesto toho, aby podporili obete“. 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.