15. 11 2017 17:50 , článok bol aktualizovaný 15. 11 2017 21:44 | TV Dajto

Hantuchová sa pri rozlúčke dočkala, prvýkrát zdolala Clijstersovú

Slovenskú tenistku premohli silné emócie.

Tenisová rozlúčka Daniely Hantuchovej
Tenisová rozlúčka Daniely Hantuchovej Foto: Dajto

Na turnajoch WTA i na grandslamoch uspela proti nej iba jediný raz a aj to vďaka skreču. Pri rozlúčke s aktívnou kariérou sa dočkala prvého víťazstva. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová v rámci 10. ročníka exhibície Tennis Champions zdolala Belgičanku Kim Clijstersovú v tajbrejku. Ten prišiel v bratislavskom NTC na rad za stavu 5:5. Po premenenom mečbale sa Hantuchová so svojou najlepšou kamarátkou na okruhu objala a premohli ju silné emócie.

"Ďakujem vám, že ste sem prišli. Som rada, že ste vždy vedeli utvoriť fantastickú atmosféru a vždy ste ma podporovali, či už to bolo v Inchebe alebo tu v Aegon aréne. Keď som počas Wimbledonu oznámila koniec kariéry, hovorila som si, aké je to ľahké a že svet je gombička. Teraz vidím, že keď niečo robíte celý život, tak to vo vašom srdiečku zostane navždy," prihovorila sa Hantuchová so slzami v očiach slovenským fanúšikom. Exhibícia sa niesla v zábavnom duchu, na kurte sa ako pomocníci objavili aj hokejisti Tomáš Surový s Dušanom Pašekom či Hantuchovej kolegovia z tanečnej šou Let's Dance.

V úvodom dueli večera nastúpili proti sebe Nemec Tommy Haas a dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý. Po prvom vyhratom supertajbrejku Haas svojho súpera poriadne vytočil. Na kurt si totiž nechal priviezť biely skúter, ktorý mu pred 25 rokmi "vyfúkol" vo finále mládežníckeho turnaja v Janove. Hrbatý sa na ňom previezol a v druhom supertajbrejku Haasa vo svojej "obývačke" zmietol z kurtu. Rozhodujúci tajbrejk však patril bývalej svetovej dvojke. Hrbatému nepomohol k víťazstvu ani úspešný tréner Marián Vajda, ktorého si za stavu 0:3 zavolal na dvorec.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.