17. 09 2017 10:15 | TASR

Brutálny súboj o šampióna strednej váhy: Víťazmi sa stali obaja súperi!

Pozrite si celý neuveriteľný zápas na videu.

Canelo Alvarez versus Gennady Golovkin.
Canelo Alvarez versus Gennady Golovkin. Foto: TASR/AP

Súboj o šampióna strednej hmotnostnej kategórie (do 72,5 kg) medzi mexickým profesionálnym boxerom Saulom Canelom Alvarezom a Kazachom Gennadijom Golovkinom sa skončil remízou.

Tridsaťpäťročný Golovkin si tak udržal opasky organizácií WBA (Super), WBC, IBF aj IBO, o osem rokov mladší Canelo stále drží poctu magazínu The Ring.

Celý zápas na videu


Dvanásťkolový duel v T-Mobile Arene v Las Vegas priniesol brutálny súboj, v ktorom obaja súperi rozdali niekoľko drvivých úderov, na jeho konci však ringový rozhodca zodvihol ruky obom.

Ani jeden z pästiarov nepadol k zemi, ani jeden neutrpel viditeľné zranenie. Podľa AP jeden z rozhodcov prisúdil výhru Alvarezovi pomerom 118:110, ďalší Golovkinovi 115:113, tretí dal remízu (114:114).

Mexičan si tak bilanciu v profesionálnej kariére upravil na 49 víťazstiev pri jedinej prehre a dvoch remízach. Kazach zostáva v profiringu stále nezdolaný, po 37 triumfoch (33 pred časovým limitom) si pripísal prvú remízu.

„Sústredím sa na box, nemôžem ovplyvniť verdikt rozhodcov, nemôžem za to, že nám prisúdili remízu. Pozrite sa na moje opasky, stále som šampión. Nikdy som počas kariéry neprehral,“ nechal sa počuť Golovkin. „Nie je moja chyba, že sa súboj skončil remízou. Nie je to môj problém. Ja mám rád tlak, chcem veľkú drámu. Chcem ľuďom dopriať zážitok. Som veľmi šťastný,“ dodal kazašský boxer, ktorý by si želal opakovaný duel.

Vyše 22-tisíc divákov v aréne si prišlo na svoje, strhujúci súboj ich dvíhal zo sedadiel. „Myslím si, že som osem kôl vyhral. Podľa mňa by som mal byť víťazom. Či chcem opakovať duel? Samozrejme, že áno. Ak si to ľudia želajú, tak určite áno,“ citoval Alvareza portál cbssports.com.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.