03. 08 2017 11:05 | TASR

Odveta proti Joshuovi nebude. Vladimir Kličko ukončil kariéru!

Kličko opúšťa ring s rekordnou bilanciou 64 víťazstiev a päť prehier.

Vladimir Kličko a Vitalij Kličko.
Vladimir Kličko a Vitalij Kličko. Foto: TASR/AP
Anthony Joshua a Vladimir Kličko pózujú pre novinárov na štadióne Wembley..jpg
Vladimir Kličko vs. Anthony Joshua.jpg
Otrasený Vladimir Kličko po údere Anthonyho Joshuu.

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko ukončil profesionálnu kariéru. Dvojnásobný majster sveta v superťažkej váhe tak 11. novembra nenastúpi v Las Vegas k odvetnému súboju s Britom Anthonym Joshuom , s ktorým v apríli vo Wembley prehral. Informoval o tom portál bbc.com. Štyridsaťjedenročný Kličko opúšťa ring s rekordnou bilanciou 64 víťazstiev a päť prehier.

„Ako profesionálny boxer i amatér som dosiahol všetko, čo sa dalo. Teraz môžem spokojne ukončiť kariéru, ktorú sprevádzalo mnoho napínavých momentov a smelo odštartovať novú kapitolu svojho života. Nikdy by som si nepomyslel, že moja športová kariéra potrvá tak dlho. Zo srdca ďakujem všetkým ľudom, ktorí mi pomáhali, predovšetkým mojej rodine, môjmu tímu a všetkým fanúšikov,“ uviedol Kličko prostredníctvom svojho manažmentu v Hamburgu.

Vladimir Kličko pred prehrou s Britom Tysonom Furym v novembri 2015 kraľoval c ťažkej váhe takmer 11 rokov a bol držiteľom majstrovských opaskov vo všetkých boxerských organizáciách IBF, WBA, WBO a IBO. Mladší brat Vitalija Klička žal úspechy už ako amatér, na OH 1996 v Atlante získal zlatú medailu v najťažšej kategórii do 91 kg.

Najlepšie momenty Kličkovej kariéry

Zdroj: YouTube/HBOBoxing

Takto Kličko oznámil svetu svoje rozhodnutie

Zdroj: YouTube/KlitschkoOfficial


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.