19. 06 2017 07:00 | BBC/Discovery Channel

Fenomenálny olympionik si chce si zmerať sily so žralokom!

Preteky sa uskutočnia na otvorenom mori, kde je nekompromisným pánom biely predátor...

Biely žralok.
Biely žralok. Foto: Shutterstock/Alexyz3d

Michael Phelps, najúspešnejší olympionik všetkých čias, bude pretekať s veľkým bielym žralokom. Informáciu uverejnil na svojom webe Discovery Channel: „Najviac dekorovaný atlét si zmeria sily s najefektívnejším predátorom oceánov," napísali.

Kuriózne preteky odvysiela TV kanál Discovery Channel v rámci týždňa žralokov, ktorý sa začína 23. júla. Oficiálny názov pretekov je Ohromný zlatý proti Ohromnému bielemu (Great Gold vs Great White) píše BBC.

Americký plavec Michael Phelps v Riu.
Foto: TASR/AP
 

Zatiaľ nie je jasné, ako presne budú preteky vyzerať, no je jasné, že to nebude v olympijskom bazéne, kde kraľuje Phelps, ale na otvorenom mori, kde je nekompromisným pánom biely žralok. Stvorenie, ktoré sa za milióny rokov dokonale prispôsobilo svojmu prostrediu.

Podľa odborníčky Tooni Mahto z austrálskej oceánologickej spoločnosti, to viac ako preteky bude pripomínať porovnanie tiel vo vode - najlepší plavec v dejinách a najdokonalejší vodný živočích. Program sa bude vysielať v rámci 29. výročia vysielania týždňa žralokov, ktorý je nesmierne populárny.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.