16. 05 2017 06:45 | TASR

Bratislavská autobusová stanica zmení svoju tvár

Ako prvú začne spoločnosť HB Reavis budovať administratívnu vežu Nivy Tower.

Autobusová stanica Nivy v Bratislave.
Autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: TASR
Vizualizácia novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Vizualizácia interiéru novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Pohľad na vizualizáciu novej autobusovej stanice.

Spoločnosť HB Reavis začína s výstavbou projektu Stanica Nivy. Ako prvú začne budovať administratívnu vežu Nivy Tower. V lete začne developer s výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice. Informovala o tom dnes spoločnosť.

Stanica Nivy tak skombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov sa plánujú v prvom podzemnom podlaží.

Vizualizácia novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Foto: HB Reavis
 

Projekt podľa developera počíta s vytvorením 2 150 parkovacích miest. Nová stanica bude prístupná pre hromadnú a individuálnu dopravu. Okolie budovy bude prispôsobené aj pre cyklistov a peších návštevníkov.

Dokončenie Nivy Tower sa plánuje na prelome rokov 2019 a 2020 a prinesie viac ako 31-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy. V čase výstavby novej autobusovej stanice budú môcť cestujúci využívať služby náhradnej stanice na Bottovej ulici, ktorá nahradí funkciu tej súčasnej.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.