Bratislavská autobusová stanica zmení svoju tvár

16. 05 2017 06:45 | TASR
Autobusová stanica Nivy v Bratislave.
Autobusová stanica Nivy v Bratislave. Foto: TASR
Vizualizácia novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Vizualizácia interiéru novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Pohľad na vizualizáciu novej autobusovej stanice.

Ako prvú začne spoločnosť HB Reavis budovať administratívnu vežu Nivy Tower.

Spoločnosť HB Reavis začína s výstavbou projektu Stanica Nivy. Ako prvú začne budovať administratívnu vežu Nivy Tower. V lete začne developer s výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice. Informovala o tom dnes spoločnosť.

Stanica Nivy tak skombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov sa plánujú v prvom podzemnom podlaží.

Vizualizácia novej autobusovej stanice Mlynské Nivy.
Foto: HB Reavis
 

Projekt podľa developera počíta s vytvorením 2 150 parkovacích miest. Nová stanica bude prístupná pre hromadnú a individuálnu dopravu. Okolie budovy bude prispôsobené aj pre cyklistov a peších návštevníkov.

Dokončenie Nivy Tower sa plánuje na prelome rokov 2019 a 2020 a prinesie viac ako 31-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy. V čase výstavby novej autobusovej stanice budú môcť cestujúci využívať služby náhradnej stanice na Bottovej ulici, ktorá nahradí funkciu tej súčasnej.

NAJNOVŠIE VIDEÁ