15. 04 2017 10:05 | TVnoviny.sk

Zabudnite na cukor a osoľte si kávu. Výsledok vás milo prekvapí

Odborníci na kávu sú touto radou nadšení.

káva
káva Foto: Shutterstock.com

Kávičkári, pozor! Máme pre vás tip, ktorý môže úplne zmeniť to, ako si svoj obľúbený nápoj vychutnáte. Mnohí z nás vedia, že osladiť si kávu nie je práve najzdravšia voľba. V záujme primeranej hladiny cukru v krvi by sme na takéto ochutenie mali zabudnúť. No bez neho to už nemusí byť taký pôžitok. Predtým, ako rezignovane siahnete po alternatívnych sladidlách, skúste jeden malý trik. Píše o ňom Independent.

Možno to znie nezmyselne, no odborníci radia, aby ste to zobrali z opačného konca. Kávu by ste si mali osoliť. Dokázala to štúdia magazínu Nature. Tá ukázala, že ióny sodíka potláčajú ostrosť kávy a zvýraznia jej chuť.

Neznamená to však, že soľ by ste mali bezhlavo nasypať do každej šálky. Pridajte ju, len keď si to chuť kávy vyžaduje a samozrejme to neprežeňte. Mohli by ste svoj nápoj pokaziť. Stačí štipka soli a bude chutiť oveľa lepšie.

Vyzerá to tak, že tento trend začína byť populárny aj v iných oblastiach. Odborníci na víno len nedávno zistili, že trochu soli dokáže zázraky. Mnohí tvrdia, že ak pridáte soľ do vína, zlepší sa jeho celková chuť.

To, či sladenie nakoniec vymeníte za solenie necháme na vás. Za pokus to však rozhodne stojí.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.