12. 04 2017 18:43 | tvnoviny.sk

Z obézneho muža je svalnatý fešák. Dôvodom je nevydarený vzťah

Teraz pracuje vo fitnes centre a o ženskú pozornosť nemá núdzu.

Jeho premena je šokujúca.
Jeho premena je šokujúca. Foto: Facebook/Luis Trigo

Luis Trigo z americkej Atlanty sa za pár týždňov stal inšpiráciou pre mnohých ľudí. Ešte pred niekoľkými rokmi nad ním lekári krútili hlavou. Extrémna obezita ho oberala o zdravie. Ledva stál na nohách a jeho telesná kondícia bola v kritickom stave. Vtom však prišiel zlom. Prišiel o prácu, rozišla sa s ním priateľka a on sa ocitol sám. Vtedy pochopil, že potrebuje zmenu. Keď teraz uvidíte jeho fotografie, nebudete veriť vlastným očiam. O jeho príbehu píše Mirror.

Tridsaťročný mladík bojoval s obezitou už od strednej školy. No extrémnu váhu dosiahol, až keď sa dostal na vysokú školu a začal pracovať.

„Nikdy som nedával pozor na to, čo zjem, pretože som sa len snažil prechádzať ročníkmi a zvládať pracovné dni," opisuje svoje vysokoškolské časy Luis.

Zmena prišla nečakane

Keď mal 24 rokov, vážil 182 kíl. V tom období už ledva dokázal stáť na vlastných nohách. Našťastie, sám dostal od života lekciu. Jeho vážny vzťah sa rozpadol a Luis upadol do depresií, čím opäť pribral. Keď navštívil doktora pre problémy s búšením srdca, prišla šokujúca správa. Lekár ho varoval, že ak sa okamžite nezmení, zomrie. A práve v tú chvíľu sa všetko zlomilo. Uvedomil si, že mrhá svojím potenciálom.

„Môžem tu len tak sedieť a zomrieť alebo niečo urobiť a žiť život, ktorý je mi určený," povedal si vtedy Luis.

Bola to dlhá cesta

Najskôr zo stravy vylúčil cukor a vzdal sa jedál z fast foodov. Začínal postupne. Počas jeho prvého cvičenia vyšiel hore a dole kopcom pri dome. To bolo všetko, čo vtedy zvládol. Priznáva, že keď skončil, plakal, pretože si uvedomil, ako zle na tom naozaj bol. Počas jeho zmeny prišli ťažké chvíle, kedy váha prestala klesať. Luis ale vytrval, naučil sa, ako v strave fungujú uhľohydráty a pochopil, že telo potrebuje hlavne tuky a bielkoviny.

Mentálna sila je dôležitá

Louis na sebe tvrdo pracoval. Prekonal malé zlyhania, denne sa motivoval a naučil sa akceptovať sám seba. Podarilo sa mu zhodiť 114 kilogramov a potom sa zameral na naberanie svalov. Celý proces si ale vyžadoval psychickú vyrovnanosť a odhodlanie.

„Ak viete vašu myseľ sústrediť na správnu vec, môžete dosiahnuť čokoľvek chcete," radí Luis.

Idol mnohých žien

Dnes je z neho úspešný osobný tréner. Ľudom radí, ako sa správne stravovať a cvičiť. Tvrdí, že dokáže lepšie pochopiť klientov, pretože si takisto prešiel touto cestou.

Jeho bývalá priateľka môže teraz ľutovať, že sa s ním rozišla. Z Luisa je dnes atraktívny mladý muž, ktorý ľahko očarí zástupy žien. Mnohí muži by chceli byť na jeho mieste. A to všetko dosiahol vďaka svojej vnútornej sile a sebadôvere. Pre všetkých, ktorí bojujú s nadváhou, je teda príkladom, že nič nie je nemožné.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.