10. 03 2017 06:55 | TVnoviny.sk/ROCK

Keď sa narodil, doviezol mamu z nemocnice domov. Chuck Norris sa rozhodol mať 77 rokov

Odborníci o ňom tvrdia, že je nesmrteľný - dvakrát.

Chuckova bežná rutina.
Chuckova bežná rutina. Foto: Profimedia

O jeho narodení panuje množstvo dohadov. Hovorí sa, že je vedľajší produkt veľkého tresku a prišiel o panenstvo skôr ako jeho otec. Dokonca o ňom odborníci tvrdia, že je nesmrteľný - dvakrát.

V našom ľudskom chápaní sa vie iba to, že sa narodil 10. marca 1940 ako Carlos Ray Norris, v meste Ryan v americkom štáte Oklahoma. Údajne v zrube, ktorý predtým postavil.

Jeho otec bol indián z kmeňa Čerokézov a matka pochádzala z Írska. Na ňu je veľmi hrdý. Je milujúcim synom a matka je pre neho životným vzorom. Rovnako tak si váži svoj indiánsky pôvod.

Vo filme Octagon.
Foto: Profimedia
 

Zdá sa, že po mame veľa podedil, ona oslávi 4. mája už 96. narodeniny. Mal dvoch bratov, jeden zomrel vo vojne vo Vietname a druhý je producent a režisér. On sám bojoval v Kórei, kde sa naučil bojové umenia.

Keď mal 32 rokov, vlastnil už 44 škôl bojových umení v USA. Ako prvý človek zo západu dosiahol ôsmy dan v Taekwonde. Jeho kop s otočkou je legendárny. Povráva sa, že keď ich trénuje, vznikajú tornáda.

Až šesť rokov držal titul šampióna v karate strednej váhy, čo bol rekord. Dostal aj Zlatú doživotnú cenu za dosiahnuté úspechy od Svetovej karatistickej organizácie a mnoho ďalších ocenení. V máji 2015 získal v jiu-jitsu už 3.dan čierny pás.Vytvoril aj vlastné bojové umenie Chun Kuk Do.

Oženil sa už ako 18-ročný s Dianne Holechek (1958-1988) a z manželstva má dvoch synov. Rozviedli sa po 31 rokoch a je to neuveriteľné, opustila ho kvôli inému mužovi. V roku 1998 sa oženil s Genou Norris, v roku 2001 sa im narodili dvojičky.

K herectvu ho priviedol jeho priateľ a bývalý žiak Steve McQueen. Celosvetovú popularitu si získal vďaka filmom ako sú napríklad Cesta draka (1972), Správni chlapi nosia čiernu (1978), Oko za oko (1981) alebo Osamelý vlk McQuade (1983). Hral aj v televíznych seriáloch ako ikonický Walker Texas Ranger.


Dodnes má na celom svete milióny fanúšikov. Je spisovateľ, herec, majster bojových umení, cestovateľ v čase a mnoho iného. Aj UFO vidíme tak často preto, že aj mimozemšťania chcú jeho autogram. Vo svojom dome má kožu z veľkého grizlyho na podlahe, no medveď nie je mŕtvy, iba sa bojí postaviť.

Jeho slávu udržiava do veľkej miery masové recesistické hnutie. O schopnostiach Chucka Norrisa koluje množstvo vtipov. Dokonca padol aj návrh, aby cyklistický most pri Bratislave niesol jeho meno.

Súboj s Bruceom Lee vo filme Hra smrti.
Foto: Profimedia
 

Chuck Norris svoje narodeniny neoslavuje, ony oslavujú jeho, dokonca má na torte miesto sviečok plameňomety. Smrti sa báť nemusí, pretože keď si poňho raz prišla, dobehol ju a zabil. Vraj ho nič nezabije. Keď to počul, našiel nič a zabil to. (Viac vtipov tu)

My tejto jedinečnej, nenahraditeľnej hviezde a výnimočnému človeku prajeme všetko dobré.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.