06. 01 2017 10:45 | Marcel Marcišiak

Nádherný príbeh na Dakare: Čech pomohol svojmu súperovi, napokon musel z pretekov odstúpiť

Osud zariadil aj to, že sa Lukáš v jednej nemocničnej izbe stretol s talianskym jazdcom, ktorého sám zachránil.

Lukáš Kvapil sa na Dakar veľmi tešil
Lukáš Kvapil sa na Dakar veľmi tešil Foto: Facebook/Lukas Kvapil

Už druhá etapa na Dakare sa stala konečnou pre českého motocyklistu Lukáša Kvapila. Nešlo by o nič výnimočné, keďže tieto preteky nezvládne mnoho pretekárov. Lenže Čech sa vzdal svojho sna pre záchranu iného jazdca.

Lukáš Kvapil si počas etapy všimol kolegu, ktorý havaroval a bezvládne ležal mimo trate. Okamžite mu poskytol prvú pomoc a zo svojej bundy urobil prístrešok, ktorý chránil zraneného pred slnkom.

„Potom, čo sa mu podarilo zraneného pretekára oživiť, dal mu vypiť svoju vodu. Pohotovostnou signalizáciou okamžite privolal pomoc. So zraneným talianskym jazdcom čakal 50 minút na príchod záchranárov a následne pomáhal usmerňovať ostatné autá, aby zdravotníci mohli jazdca naložiť a odviesť ho," opísala šľachetný počin stajňa Lukáša Kvapila Big Shock Racing.

Až po troch hodinách sa mu podarilo opäť vyraziť na trať, organizátori mu našťastie tento čas odrátali. Lenže v jednom úseku mu nešťastne koleso uviezlo v diere a nepríjemne havaroval.

„Poranil si tvár, rameno, mal otras mozgu ... Vrtuľník ho previezol do bivaku, kde v bolestiach čakal niekoľko hodín na transport do miestnej nemocnice," informovala Lukášova stajňa.

Osud napokon zariadil to, že sa Lukáš v jednej nemocničnej izbe stretol s talianskym jazdcom, ktorého sám zachránil. „Myslím si, že bude z toho veľké priateľstvo," povedal český hrdina.

Lukáš sa k tomuto príbehu vrátil aj na sociálnej sieti. „Nemyslím si, že je to hrdinstvo pomáhať pri zranení."

Na záver dodal, že na Dakar nezanevrel a určite do toho pôjde znovu.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.