15.august 2013
Bratislava, Gorgy

Neuveriteľné fakty o ľudskom tele!

Po týchto informáciách si ho budete viac vážiť!

Ľudské telo je zázrak, aj keď to svoje vnímame ako súčasť každodenného života. Častokrát si ho nevážime a nestaráme sa o neho, ale iba nadávame, keď nás niečo a niekedy aj všetko na ňom bolí! Tu je prehľad najzaujímavejších faktov o ľudskom tele. 

1. Vedeli ste, že ľudský jazyk má podobné znaky s chápadlami chobotnice alebo so sloním chobotom? Vraj to nie je možné? A predsa sa našiel jeden podstatný spoločný znak! Chápadlá i chobot sú rovnako ako náš jazyk zväzky svalov, ktoré pracujú bez pomoci kostí.

2. Určite ste už počuli "zaručenú" informáciu, že vlasy a nechty prestávajú po smrti prirodzene rásť. Pravda je niekde úplne inde! Koža sa len vysuší a ustúpi, preto nechty aj vlasy pôsobia, že sú dlhšie. Vlasy sú zvláštnou kombináciou živého a mŕtveho. Vlasová folikula zo seba vytláča, resp. vyrastá vlasy ktoré sú tvorené zmesou neživých látok.

3. Pečen je úplne najodolnejším orgánom v našom tele, aj keď mu niekedy dávame poriadne zabrať! Dokáže sa totiž obnoviť aj vtedy, ak je funkčná len na 25%! No milovníci alkoholu by o tom vedeli povedať svoje! 

4. Aj keď sa vám môže zdať, že priehlbina na hornej pere nemá žiaden význam, opak je pravdou. Táto časť tváre, o ktorej sotva vieme, že existuje, vznikla ešte počas vývoja v maternici. Tu sa obe strany tváre vyvíjajú nezávisle od seba a až po čase sa spoja práve v mieste, kde máme priehlbinu nad perou. Ak toto spojenie neprebehne tak, ako má, dochádza k vzniku rázštepu. Možno sa vám táto časť tela nezdá veľmi erotická, no starovekí Rimania z nej boli úplne paf! Nazývali ju “Cupidov luk”

Pri pohľade na tieto mladé slečny a muža si človek musí pomyslieť, kam ten svet speje. Umelé krásky stretnete aj na ulici: Živé bábiky závislé na plastikách! Barbie a Ken existujú aj v realite!

Umenie bodypainting – sa stáva čoraz viac populárne aj v našich končinách. Umelci si plátno vymenia za telo krásnej ženy a idú na vec: Namiesto plátna ženské telo!

Fotograf Robert Vano miluje Marlene Dietrich. Ktoré ďalšie slávne ženy sú ikonami homosexuálov?: Tieto slávne speváčky sú najväčšie ikony homosexuálov

Hollywood je plný veľkých hviezd, ale aj filmových produkcií, ktorých zákulisie býva častokrát oveľa zaujímavejšie, ako film samotný: 5 NAJ filmových tajomstiev!