15. 08 2013 08:00 | Bratislava, Gorgy

Neuveriteľné fakty o ľudskom tele!

Po týchto informáciách si ho budete viac vážiť!

Dajto, Vlasy
Dajto, Vlasy

Ľudské telo je zázrak, aj keď to svoje vnímame ako súčasť každodenného života. Častokrát si ho nevážime a nestaráme sa o neho, ale iba nadávame, keď nás niečo a niekedy aj všetko na ňom bolí! Tu je prehľad najzaujímavejších faktov o ľudskom tele. 

1. Vedeli ste, že ľudský jazyk má podobné znaky s chápadlami chobotnice alebo so sloním chobotom? Vraj to nie je možné? A predsa sa našiel jeden podstatný spoločný znak! Chápadlá i chobot sú rovnako ako náš jazyk zväzky svalov, ktoré pracujú bez pomoci kostí.

2. Určite ste už počuli "zaručenú" informáciu, že vlasy a nechty prestávajú po smrti prirodzene rásť. Pravda je niekde úplne inde! Koža sa len vysuší a ustúpi, preto nechty aj vlasy pôsobia, že sú dlhšie. Vlasy sú zvláštnou kombináciou živého a mŕtveho. Vlasová folikula zo seba vytláča, resp. vyrastá vlasy ktoré sú tvorené zmesou neživých látok.

3. Pečen je úplne najodolnejším orgánom v našom tele, aj keď mu niekedy dávame poriadne zabrať! Dokáže sa totiž obnoviť aj vtedy, ak je funkčná len na 25%! No milovníci alkoholu by o tom vedeli povedať svoje! 

4. Aj keď sa vám môže zdať, že priehlbina na hornej pere nemá žiaden význam, opak je pravdou. Táto časť tváre, o ktorej sotva vieme, že existuje, vznikla ešte počas vývoja v maternici. Tu sa obe strany tváre vyvíjajú nezávisle od seba a až po čase sa spoja práve v mieste, kde máme priehlbinu nad perou. Ak toto spojenie neprebehne tak, ako má, dochádza k vzniku rázštepu. Možno sa vám táto časť tela nezdá veľmi erotická, no starovekí Rimania z nej boli úplne paf! Nazývali ju “Cupidov luk”

Pri pohľade na tieto mladé slečny a muža si človek musí pomyslieť, kam ten svet speje. Umelé krásky stretnete aj na ulici: Živé bábiky závislé na plastikách! Barbie a Ken existujú aj v realite!

Umenie bodypainting – sa stáva čoraz viac populárne aj v našich končinách. Umelci si plátno vymenia za telo krásnej ženy a idú na vec: Namiesto plátna ženské telo!

Fotograf Robert Vano miluje Marlene Dietrich. Ktoré ďalšie slávne ženy sú ikonami homosexuálov?: Tieto slávne speváčky sú najväčšie ikony homosexuálov

Hollywood je plný veľkých hviezd, ale aj filmových produkcií, ktorých zákulisie býva častokrát oveľa zaujímavejšie, ako film samotný: 5 NAJ filmových tajomstiev!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.